Ergonomiczne biuro w budownictwie modułowym

Do "Nowoczesnych biur" śmiało możemy zaliczyć biura aranżowane w budownictwie modułowym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, można je np. w dowolnym momencie rozbudować i zmienić jego konfigurację.

Czy takie biuro można stworzyć w krótkim czasie i w niemal każdym dostępnym miejscu?

Warunki pracy mają istotny wpływ na optymalne spożytkowanie umiejętności i potencjału pracowników. Wymaga to nie tylko ergonomicznych mebli i wyposażenia stanowiska pracy czy właściwego oświetlenia. Warto też zadbać o przyjemne dla oka wykończenie wnętrz, jasne kolory ścian i sufitów oraz ustawienie roślin doniczkowych. Równie istotna jest organizacja przestrzeni i konfiguracja pomieszczeń. Jak w krótkim czasie stworzyć zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy?

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi budownictwo modułowe, które pozwala wznieść nowe biuro szybko i po rozsądnych kosztach, utrzymując przy tym wysokie standardy oraz spełniając wszystkie normy budowlane. Dodatkowo, biura modułowego nie trzeba kupować – wystarczy je wynająć na odpowiedni czas, nie obciążając bilansu firmy środkami trwałymi. Krótki czas realizacji budowy zapewnia flota Touax, licząca ponad 10 000 modułów wyjaśnia Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o., ekspert w budownictwie modułowym.

Technologia modułowa pozwala na wykorzystanie istniejących konstrukcji lub ich szybką produkcję w fabryce, a następnie przewiezienie gotowych elementów na miejsce budowy. Dzięki temu – w przypadku wynajmu – proces stawiania budynków modułowych trwa zaledwie kilkanaście dni, a przy zakupie – najwyżej kilka tygodni. Powstałe w ten sposób budynki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym przepisom, co tradycyjne biura. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów, które można następnie wykończyć zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wizualną atrakcyjność budynku i jego pomieszczeń mogą podkreślić przeszklenia wewnętrzne i zewnętrzne, a także różnorodne typy elewacji, które klienci znajdą w ofercie Touax. Ta szeroka oferta poziomu wykończenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. Dzięki dużym oknom do biura wpada naturalne światło, przy którym pracuje się łatwiej i przyjemniej. Podłogi mogą być wykończone w dowolny, wskazany przez klienta, sposób: wykładziną, panelami i drewnem. W modułowym budynku działa sprawny system klimatyzacji i wentylacji, a na życzenie nabywcy instalujemy sieć komputerową, system wykrywania pożarów czy kontrolę dostępu podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Biuro modułowe wyglądem, standardem czy funkcjonalnością w żaden sposób nie musi odbiegać od biur w zwykłych budynkach – wystarczy je odpowiednio wykończyć. Przy właściwej konserwacji jest to rozwiązanie na lata, porównywalne z okresem użytkowania budynków stawianych tradycyjnymi metodami. Dodatkowym atutem biur modułowych jest elastyczność ich aranżacji. Elementy technologii Touax pozwalają na wprowadzenie szybkich i szerokich zmian, zarówno w przypadku powiększenia powierzchni na określony czas, dobudowy piętra lub schodów, zmiany elewacji w związku z rebrandingiem czy przeniesienia biura na sąsiednią działkę. Moduły stanowią więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa.

Zobacz także:  Jak zaprojektować biuro dla freelancera?

Zobacz także:  Jak bardzo istotne jest oświetlenie w miejscu pracy?

Zobacz także:   Hałas w open space – jak sobie z nim radzić?

Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Nieruchomości
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?
17 maja 2024

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?
17 maja 2024

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk
16 maja 2024

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów
16 maja 2024

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

pokaż więcej
Proszę czekać...