Panele szklane – praktyczne i modne wykończenie ścian w kuchni

Szkło w kuchni na ścianie. Fot. Colour Glass / Colour Glass
Wykończenie ścian w kuchni szklaną okładziną stało się w ostatnim czasie dość popularne. Panele szklane z grafiką lub szkło bezbarwne na ścianach w kuchni to często wybierane warianty. Takie szkło jest odporne na uderzenia mechaniczne oraz zarysowania. Jeśli nawet dojdzie do jego stłuczenia, szkło pozostaje na warstwie laminatu eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

W modnym minimalistycznym wnętrzu oszczędność form i brak ozdobnych detali mogą zrekompensować panele szklane, które są prostym sposobem na aranżację kuchni. Tworzone są one ze szkła wielowarstwowego z zalaminowaną fotografią, grafiką, tkaniną lub fornirem. Zdecydowaną zaletą paneli jest ich cena. Są one dużo tańsze od kamienia, a wytrzymalsze od tradycyjnych płytek.

Duży wybór rozwiązań

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale też i spotkań towarzyskich. Kuchnia to także połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dzisiejsi projektanci stawiają na minimalizm, warto jednak ożywić nieco wystrój, aby nadać pomieszczeniu wyrazistości. Panele szklane to nowy krzyk mody. Są oryginalne, a co za tym idzie – zjawiskowe i indywidualne, ich wygląd ogranicza tylko nasza wyobraźnia. - Dostępne są panele szklane z grafiką lub z dowolnym cyfrowym obrazem - druk wysokiej jakości- według najnowszych trendów. Istnieją także panele bezbarwne, które z pewnością ochronią i wyeksponują ciekawy kolor ścian. Jeśli nie mamy pomysłu na ozdobę naszej kuchni, możemy skorzystać z szerokiego wachlarza gotowych wzorów, a przy wyborze tego jedynego warto skorzystać z pomocy ekspertów – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. Dopełnieniem takiej aranżacji kuchni będzie oświetlenie, które podkreśli głębię kolorów.

Panele szklane - oryginalne i funkcjonalne

Ważną zaletą paneli szklanych jest ich wytrzymałość na wilgoć i temperaturę.

- Dzięki tym właściwościom szkła hartowanego, panele szklane mogą być montowane przy grzejnikach, piecykach oraz wszelkiego rodzaju kuchenkach. Jest ono odporne na uderzenia mechaniczne oraz trudne do zarysowania, a w przypadku ewentualnego stłuczenia kawałki szkła nie rozprysną się i pozostaną na warstwie laminatu tym samym eliminując ryzyko skaleczeń dodaje Wiesław Śmigielski.

Nie można zapominać, że kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy, dlatego bardzo ważne jest, aby ściany wokół blatu były odpowiednio zabezpieczone materiałem, który da się szybko zmyć. Panele szklane tworzą łatwą i dającą się szybko wyczyścić powierzchnię. Wystarczy zwykły płyn i gąbka, a wszelkie zabrudzenia znikną. Dodatkowo nawet w trudnych, kuchennych warunkach przez lata nie stracą swojego koloru.

Panele szklane w kuchni to nie tylko rozwiązanie oryginalne, ale również wygodne. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych płytek. Są łatwe w montażu, a dzięki użyciu bezbarwnego kleju nie widać miejsca łączeń. Okazuje się, że stworzenie praktycznego dzieła sztuki na kuchennej ścianie może być prostsze niż Ci się wydaje.

Zobacz także:  Projekty kuchni. Pomysł na małą kuchnię

Zobacz także:  Nowoczesne jadalnie. Dużo zdjęć

Zobacz także:  Projekty kuchni: kuchnia w bloku

Źródło: Colour Glass

Nieruchomości
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?
17 maja 2024

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?
17 maja 2024

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk
16 maja 2024

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów
16 maja 2024

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

pokaż więcej
Proszę czekać...