Pokój dla dziecka – maluch idzie do szkoły

Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Fot. Kids Town / Kids Town / Kids Town
Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Trzeba wybrać odpowiednie meble i dodatki tak, aby nasze dziecko z przyjemnością wykonywało swoje codzienne zadania w przeznaczonym do tego miejscu.

Przez pierwsze lata życia dziecka jego pokój jest przede wszystkim miejscem zabaw. Kiedy maluch po raz pierwszy idzie do szkoły, należy zadbać o to, aby wygospodarować w jego królestwie osobną przestrzeń przeznaczoną do nauki. Dzięki temu przykry obowiązek zamieni się w prawdziwą, pełną wyzwań szkolną przygodę.

W ciągu roku szkolnego, nasze pociechy zaczną spędzać przy biurku coraz więcej czasu i to właśnie w tym wyjątkowym kąciku dziecko będzie odkrywać świat nauki. Poznawanie najodleglejszych zakątków świata i niesamowitych historii z wypraw, wszystko to wymaga należytej oprawy, która pozwoli małemu uczniowi cieszyć się ze szczególnego okresu w życiu jakim jest nauka w szkole.

Biurko i przestrzeń wokół niego      

Podczas nauczania początkowego (czyli w klasach 0–3), uczniowie mają dużo zajęć manualnych – malują, tworzą różne wycinanki i kolorowanki. Stąd, jak wiadomo, ogromna liczba najróżniejszych przyborów szkolnych począwszy od kredek i farbek, na gumkach do mazania skończywszy. Przestrzeń wokół biurka z pewnością stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne, z których będzie szczególne dumne, dlatego aranżując pokój pierwszaka, powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w nim pudełka lub walizeczki, do których będzie on mógł schować swoje najcenniejsze przedmioty. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia. W trosce o ulubione ubranka maluchów i spokojne głowy rodziców warto zatem zainwestować w specjalny fartuszek ochronny, który pozwoli dziecku na swobodne  malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych.

Zobacz także: Pokój dla dziecka - podstawowe zasady

Kalendarz      

Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dodajmy do tego kolorowe długopisy i przybory szkolne, a będziemy mieli gwarancję, że nasza pociecha z radością będzie zapisywać kolejne miejsca na kalendarzu!

Aplikacje do pokoju dla dziecka

Pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym, tematycznym tapetom lub aplikacjom. Uczniów pierwszych klas na pewno zainteresują oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą, lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań naszej latorośli.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Oświetlenie pokoju dla dziecka

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym jest oświetlenie. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i nabierze ochoty na podejmowanie kolejnych szkolnych wyzwań. A przecież chodzi właśnie o to, aby kącik przeznaczony do nauki zachęcał dziecko do przebywania w nim, a nudne przedmioty szkolne zamieniły się w atrakcyjne dodatki uzupełniające kolorową przestrzeń, która odpowiada wszystkim potrzebom dziecka.

Źródło: Kids Town

Nieruchomości
Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?
07 maja 2024

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów
07 maja 2024

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?
07 maja 2024

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę
06 maja 2024

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

pokaż więcej
Proszę czekać...