Postanowienia zawarte w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości / inforCMS
W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia wraz z podaniem szczegółowych parametrów (położenie, cena, wielkość).

Jakie postanowienia należy zawrzeć w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

Poniżej zostały przedstawione przykładowe postanowienia zawarte umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości.

Wzór postanowień zawartych w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

1. Tytuł umowy (umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości).

2. Data oraz miejsce sporządzania umowy (Kraków, dnia 25.02.2010 rok).

3. Określenie stron umowy: a. Pan Tomasz Witczak, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pawniczej 19 m. 8, legitymującym się dowodem osobistym AAD 76567, zwanym dalej „Zamawiającym”, b. Pan Kazimierz Zawski, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pińczowskiej 87 m 87, legitymującym się dowodem osobistym ASA 80988, posiadającym licencję zawodową nr 099888, wydaną w dniu 15 kwietnia 2005 roku – przez Ministra Transportu i Budownictwa, zwanym dalej „Pośrednikiem”.

4. Określenie przedmiotu umowy: Zamawiający zleca Pośrednikowi wykonanie czynności zmierzających do zawarcia umowy dzierżawy. Przedmiotowa nieruchomość powinna spełniać określone parametry (należy podać położenie, wielkość, rodzaj nieruchomości np. gruntowa, cena).

Zobacz serwis: Podatki

5. Określenie czasu trwania umowy: umowa została zawarta na czas określony, tj. od 01.01.2010 do 01.01.2011 roku.

6. Określenie obowiązków Pośrednika: Profesjonalna obsługa w zakresie dokonywania transakcji w celu zakupu nieruchomości. Przygotowanie prezentacji o nieruchomości potencjalnym klientom. Przedłożenie wybranych ofert – spełniających wskazane w umowie kryteria Zamawiającemu. Wyszukiwanie ofert nieruchomości
o wskazanych w umowie parametrach. Przeprowadzanie spotkań z klientami. Utrzymywanie bieżącego kontaktu z Zamawiającym w celu informowania
go o ofertach. Utrzymywanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Sporządzenie protokołu zawierającego warunki transakcji w celu przedstawieniu go potencjalnym klientom.

7. Określenie wynagrodzenia: Zamawiający obowiązany jest zapłacić wynagrodzenie w terminie 14 dni od chwili zawarcia umowy, Wynagrodzenie Zamawiający ma obowiązek przesłać na numer rachunku bankowego nr 44444444444444,

8. Zamawiający zobowiązuje się uiścić Pośrednikowi kwotę w wysokości 10% ceny transakcyjnej przedmiotowej nieruchomości, wynagrodzenie będzie uiszczane w dwóch ratach: pierwsza rata w wysokości 60% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, druga rata w wysokości 40% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.

9. Określenie warunków wypowiedzenia umowy: Wypowiedzenie umowy powinno nastąpić w terminie 4 dni naprzód – w formie pisemne – przed planowanym terminem rozwiązania niniejszej umowy, strony niniejszej umowy zastrzegają sobie prawo, iż Zamawiający traci prawo do wypowiedzenia umowy po przedłożeniu przez Pośrednika pisemnej oferty sprzedaży przedmiotowej nieruchomości – o parametrach określonych w niniejszej umowie.

10. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy – strony zobowiązane są do zapłaty kary umownej w wysokości 20 % określonego wskazanego w niniejszej umowie wynagrodzenia.

11. Postanowienia końcowe: Wszelkie spory mogące wynikać z niniejszej umowy – będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą zostać dokonane tylko w formie pisemnej – pod rygorem ich nieważności. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednej dla każdej ze stron.

12. Podpisy stron umowy (Zamawiającego oraz Pośrednika).

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Podstawa prawna:

ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. N 216, poz. 2603 ze zm.)

Nieruchomości
Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?
07 maja 2024

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów
07 maja 2024

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?
07 maja 2024

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę
06 maja 2024

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

pokaż więcej
Proszę czekać...